کاشت مو ریش و سبیل

کاشت مو ریش و سبیل

کاشت مو ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

رویش موهای صورت تحت کنترل هورمون های جنسی مردانه می باشد. تستوسترون از مهم ترین هورمون های جنسی آقایان می باشد که بیضه ها آن را ترشح می کنند. میزان تستوسترون ترشحی در کودکی کم می باشد به همین خاطر موهای ناحیه صورت بسیار نازک و کرک مانند می باشند. با افزایش سن و رسیدن به سن بلوغ میزان تستوسترون ترشحی از بیضه ها افزایش می یابد وباعث می شود که موهای صورت، زیر بغل و… ضخیم و تیره شوند. این ضخامت موها به مدت چندین سال ادامه پیدا می کند به طوری که رشد ریش و سبیل در پسران از سن نوجوانی شروع می شود و تا ۲۵ سالگی ادامه خواهد داشت.

کاشت مو ریش و سبیل
در تعداد کمی از نوجوانان امکان این وجود دارد که دچار مشکل در رویش ریش و سبیل خود شوند که می تواند علت های مختلفی داشته باشد که شایع ترین آن ارثی بودن آن است. یکی دیگر از علت های رشد نکردن ریش و سبیل بیماری غده های درون ریز وهمین طور کم بودن میزان هورمون مردانه می باشد. کم بودن هورمون مردانه باعث می شود که فرد به بلوغ نرسد وعلائم دیگری بجز رشد نکردن موهای صورت مانند رشد نکردن موهای بدن، نازک ماندن صدا، نقص در رشد اندام بدن، کوچک ماندن آلت تناسلی و بیضه ها داشته باشد. این افراد برای درمان کمبود هورمون های مردانه باید به پزشک مراجعه کنند تا هورمون هایشان تنظیم شود. اما افرادی که به صورت ارثی و مادرزادی مشکل در رویش ریش و سبیل خود دارند تنها می توانند از طریق کاشت مو طبیعی مشکل خود را حل کنند.

شیوه های کاشت ریش و سبیل

برای درمان کم پشت بودن موها با استفاده از شیوه درمانی کاشت مو طبیعی این مسئله حل خواهد شد. در کاشت مو در ناحیه صورت از تکنیک های FUE و FUT  استفاده می شود. در این روش ها مانند کاشت موی سر، موها برداشته و کاشته می شوند اما ظرافت بیشتری در کاشت ریش و سبیل وجود دارد و زمان بیشتری می برد. موهای اهدایی برای کاشت معمولا از ناحیه پشت سر برداشته می شوند.
روش FUE با استفاده از شیار های خیلی کوچکی که ایجاد می شود مو ها از سر بیمار استخراج می شود و در قسمت های ریش و سبیل کاشته می شود.
در روش FUT پیاز موی استخراج شده از میکروسکوپ جهت کاشت ظریف و با ظاهری طبیعی استفاده می شود. در این دو روش میزان زخم های ایجاد شده جهت برداشتن مو بسیار کوچک می باشد و موها مجددا از این نواحی رشد خواهند کرد و نواحی که موهای اهدایی از آن ها برداشته شده است دچار ریزش مو نخواهند شد.
در روش FUT از بی حسی موضعی استفاده می گردد و پیاز مو از نواحی اهدا کننده برداشته می شود و در ناحیه هایی که مورد نیاز است کاشته می شوند که برای این کار تبحر و تجربه لازم است تا به طور مداوم وضعیت موها و پیاز آن ها چک شوند و موها در زاویه ی صحیح برای کاشت قرار داشته باشند و میزان حجم و تراکم موها مناسب باشد تا ظاهری طبیعی به بیمار بدهد و نتایج کاشت ریش و سبیل به بهترین شکل ظاهر شود.
برای کاشت ریش به صورت کامل ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ پیاز مو لازم می باشد.

انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
با سپاس مدیریت سایت کلینیک زیبایی مروارید

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

یک × پنج =