پیلینگ با مواد شیمیایی

پیلینگ با مواد شیمیایی

پیلینگ با مواد شیمیایی

پیلینگ با مواد شیمیایی

لایه برداری از پوست به روش های شیمیایی به منظور حذف لایه های خارجی سطح پوست و امکان رشد سلول های جدید انجام می شود این کار با هدف رشد سلول های جدید و برطرف نمودن تیرگی های پوستی انجام گرفته و در نهایت پوست فرد ظاهری با طراوت و شاداب به خود می گیرد . پس از انجام پیلینگ با مواد شیمیایی پوست فرد صاف ، یکدست ، زیبا و متعادل شده و چروک های ریز آن تا حد زیاد و قابل توجهی کاهش می یابند در نتیجه ظاهر پوست روشن تر به نظر می رسد و داروها و محصولات زیبایی راحت تر جذب خواهند شد.

در این امر هر قدر محلول ها و مواد مصرفی قوی تر باشند ، لایه های زیرین پوست بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته و نتایج پیلینگ با مواد شیمیایی اثربخش تر می شود. مواد اسیدی مورد استفاده برای این نوع لایه برداری عموما تری کلرواستیک اسید ، سالیسیلیک اسید ، اسید گلیکولیک و اسید لاکتیک یا محلول جنسر می باشند.

پیلینگ با مواد شیمیایی

درمان مشکلات پوستی :

بیشتر مواد لایه برداری با محصولات مراقبت زیبایی مختص پوست مصرف می شوند که با این روش امکان دستیابی به نتایج ایده آل جوانسازی و زیبایی وجود داشته و بسیاری از عارضه های موجود با کمک لایه برداری برطرف می شوند. برخی از مسائل پوست و ناهنجاری های آن که با پیلینیگ درمان می شوند به شرح زیرند :

  • منفذهای باز و گشاد شده پوست
  • اثر جوش
  • تیرگی پوست
  • خط خنده و خط اخم
  • اثرات چین و چروک ریز
  • محل زخم به جای مانده
  • لکه های پوستی

برای درمان این مشکلات عموما سه جلسه درمانی برای پیلینگ با مواد شیمیایی مورد نیاز است که برای تثبیت نتایج ایده آل این روش بهتر است بیماران از روش های مراقبت از پوست و محصولات تکمیلی استفاده نمایند.

معمولاً در این حالت از ۳ جلسه درمانی با فواصل زمانی دو تا سه هفته در نظر گرفته می‌شود و در ادامه به بیمار پیشنهاد می‌شود از روش های نگهداری پوست برای دستیابی به نتایج بهینه بلند مدت استفاده کند.

چگونگی پیلینگ شیمیایی :

در ابتدای کار سطح پوست به طور کامل با مواد مخصوص پاکسازی می شود و ژل های به خصوصی در گوشه های چشم ، بینی و دهان استعمال می شوند تا مواد پیلینگ وارد این بخش ها نشود بعد از آن مواد لایه بردار شیمیایی روی صورت به کار می روند و پس زمانبندی معین برداشته می شوند تا لایه های مرده و زائد رفع شوند.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی مروارید اهواز.

 

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

15 + 18 =