مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن

مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن

مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن

مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن:

اگر خواهان انجام جراحی لیپوساکشن هستید اطلاع از موارد زیر شما را در دوران بهبودی پس از عمل یاری نموده و از بروز عوارض احتمالی پس از جراحی لیپوساکشن خواهد کاست:

لازم است در ۲۴ ساعت ابتدایی پس از عمل به شکل مرتب پانسمان ها را عوض کرده و بیشتر استراحت داشته باشید تحرکات ملایم از جمله راه رفتن در منزل با کمک همراه در بهبودی فرد بسیار موثر می باشد.

– بهره گیری از مزایای ماساژهای اولتراسونیک پس از عمل لیپوساکشن و همچنین پوشیدن گن های طبی و مخصوص از موارد مهم پس از عمل جراحی است.

– بهتر است جراحی لیپوساکشن به شکل سرپایی و سبک انجام شود که زمان بستری به حداقل میزان خود برسد عامل مهم در ساعات ابتدایی پس از عمل، کنترل نشانه های حیاتی بیمار و کنترل میزان فشار خون اوست در برخی بیماران برخورداری از مقادیر کم مایعات موجب پایین رفتن فشار خون شده که این مسئله با سبکی سر و سرگیجه همراه است.

– مناسب ترین روش بی حسی برای عمل لیپوساکشن، بی حسی موضعی با کمک مایع تامی سنت می باشد. مایع تامی سنت متشکل است از رینگر و داروی بی حسی موضعی به همراه داروی تنگ کننده رگ ها . داروی تنگ کننده رگ برای محدود نمودن خونریزی است.

مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن

– برای جبران فشار خون و جایگزین کردن مایعات از دست رفته مایع ORS بهترین گزینه است پودر ORS  را میتوان به آسانی از داروخانه ها تهیه نمود طریقه مصرف به این شکل است که محتوی بسته را با یک لیتر آب مخلوط نموده و خنک صرف کنید. اگر مزه شور آن را نمی پسندید می توان آن را با آبمیوه مصرف کرد .

– برای رفع فشار خون پایین امکان صرف دوغ شور شده بدون گاز نیز امکان پذیر است.

– پیدایش ورم در اندام تناسلی آقایان پس از لیپوساکشن عادی بوده و به مرور زمان رفع خواهد شد توصیه می شود در دوران بهبودی از پوشیدن مایوی تنگ یا ساپورت خودداری کنید.

– داروهای تجویزی پزشک را تهیه کرده در ساعات معین مصرف کنید. داروهایی چون آنتی بیوتیک و مسکن طبق تجویز پزشک استفاده شوند.

– بعد از گذشت ۴۸ ساعت از عمل می توان استحمام کرد اما قرارگیری در وان یا استخر به شدت ممنوع است.

– در تاریخ های مقرر شده برای انجام معاینات دوره ای به کلینیک زیبایی مراجعه کنید و نتایج به وجود آمده را با پزشک خود در میان بگذارید.

– ترشح مایع سفیدرنگ به میزان کم از سوراخ ها طبیعی است و نشان دهنده ترمیم جراحات بوده بدین ترتیب در صورت مشاهده چنین امری، جای هیچگونه نگرانی نیست.

– بروز درد زیاد و غیر عادی ، تورم شدید و سرخی و کبودی افزاینده و هرگونه نشانه غیر معقول، خطر زاست و لازم است در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه نمایید.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی مروارید زیتون.

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

20 − ده =