سبک خودرا انتخاب کنبد

طرح بندی خودرا انتخاب کبنید

طرح رنگی

مراقبت از پوست بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت از پوست بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت از پوست بعد از لیزر موهای زائد :

یکی از موارد مهم ، مراقبت از پوست بعد از لیزر موهای زائد است ؛ از دیدگاه علم پزشکی زیبایی ، پوست مهم ترین جزء از بدن است . این فاکتور همچون سدی مدافع ، اجزای داخلی را بدن را حفاظت کرده و از بروز آسیب به بخش های داخلی جلوگیری می کند ، پوست مانع از ورود اشعه های مزاحم ، آلودگی ، میکروب ها ، عوامل آسیب رسان خارجی و اجزای غیر مرتبط به داخل بدن شده و ساختاری یک دست و تا حدی نفوذ ناپذیر است بدین ترتیب لازم است از این ساختار مراقبت ویزه را به عمل آورده و برای زیبایی بیشتر ، پوست خود را متعادل و سلامت نگاه دارید . این نکته به خصوص بعد از لیزر موهای زائد اهمیت می یابد .

مراقبت از پوست بعد از لیزر موهای زائد

توصیه های تخصصی :

پس از اتمام درمان لیزری ، لازم است از کرم ضد آفتاب کمک بگیرید . عموما توصیه می شود در طول کل دوره درمان خود ، همه روزه کرم ضد آفتاب را بر روی پوست استعمال کنید این کار برای حفاظت از قوام و سلامت پوست بسیار مفید است لازم است کرم ضد آفتابتان SPF بالا بوده و معتبر باشد .

پس از اتمام جلسه لیزر ، تا دو روز از رفتن به سونا یا حمام گرم خودداری کرده و حتی المقدور پوست را با آب سرد یا ولرم شستشو دهید .

برای مراقبت از پوست بعد از لیزر موهای زائد ، کاستن از ورم ها و التهابات پوستی ، توصیه می شود با قرار دادن کیسه یخ بر روی پوست ، از التهاب و سوزش آن بکاهید . این اقدام همانند بی حسی موضعی نیز عمل می کند .

از استعمال مواد آرایشی تا یک روز پس از لیزر خودداری کنید .

در کل دوره درمان و ماه هایی که از درمان لیزری بهره می گیرید ، به هیچ عنوان موها را ریشه کن نکنید و برای اصلاح و رفعشان از ژیلت یا تیغ بهره بگیرید .

در دوره درمان از آفتاب گرفتن و رفتن به سولاریوم اکیدا پرهیز کنید .

مصرف مام و عطر برای کسانی که موهای زیر بغل را لیزر می کنند ، تا سه روز ممنوع است .

نتایج درمان لیزر موهای زائد معمولا ۴ جلسه بعد از شروع درمان آشکار شده و ادامه می یابد .

متخصصین کلینیک زیبایی مروارید ، بروز ترین کلینیک زیبایی در اهواز توصیه می کنند که همواره منطقه تحت درمان لیزری را خشک و پاکیزه نگاه دارید .

سایر خدمات کلینیک زیبایی مروارید اهواز :

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

سه × 1 =