سبک خودرا انتخاب کنبد

طرح بندی خودرا انتخاب کبنید

طرح رنگی

لیپوساکشن ران

لیپوساکشن ران 

یک بدن زیبا و متناسب باعث افزایش اعتماد به نفس در شخص می شود. در بدن برخی مناطق هستند که به دلیل عدم تناسب باعث ناراحتی و یا در برخی موارد شرمساری شخص شوند. ران ها یکی از این مناطق هستند ، که وجود چربی فراوان در این منطقه باعث می شود که لباس ها بسیار ظاهر نامناسبی داشته باشد و بیمار همواره احساس ناراحتی و نارضایتی داشته باشد. چربی های ران ممکن است پس از انجام فعالیت های ورزشی یا رژیم غذایی به همان حالت چاق مانده باشند و چربی  آن ها از بین نرود.

روش انجام لیپوساکشن ران

در وهله اول مناطق مورد نظر لیپوساکشن ، دقیقا مشخص می شود. سپس پزشک متخصص در کلینیک مروارید با وارد کردن یک لوله باریک در رگ از متعادل بودن سطح مایعات در بدن اطمینان حاصل می نماید. معمولا این جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود اما در مواردی خاص از بیهوشی عمومی نیز استفاده می شود.

در لیپوساکشن مایع تاموسنت تزریق می شود که هدف از تزریق این مایع سفت تر کردن بافت ها و اجازه برداشتن چربی ها، احیاء مایع برای بیمار، کاهش خونریزی، کاهش درد پس از جراحی می باشد. ممکن است نیاز باشد به بیمار مسکن هایی جهت کاهش درد و آدرنالین جهت سهولت در خرد کردن چربی های ران و خارج کردن آن ها تزریق نمود.

جراحی لیپوساکشن ران حدود یک الی دو ساعت طول می کشد .

اقدامات قبل از جراحی لیپوساکشن

 • از مصرف قرص های رقیق کننده خون مثل آسپرین حداقل به مدت دو هفته قبل از جراحی خودداری نمایید.
 • از مصرف دخانیات حداقل یک هفته قبل از جراحی خودداری نمایید. مصرف دخانیات باعث می شود که دوران نقاهت جراحی طولانی تر شود.
 • بیمار باید دارای وزن ثابتی باشد و شاخص وزنی کمتر از ۴۰ داشته باشد (چاقی مفرط نداشته باشد).

اقدامات بعد از جراحی لیپوساکشن

 • دوران نقاهت جراحی معمولا یک هفته تا ده روز می باشد.
 • بیمار باید از لباس های ویژه جهت کاهش تورم و کبودی پس از جراحی استفاده نماید.
 • معمولا پس از سه هفته تمامی آثار کبودی ناشی از جراحی لیپوساکشن از بین می رود. اما بیمار می تواند پس از دو یا سه روز به فعالیت های روزمره طبیعی خود ادامه دهد.
 • لباس های ویژه را باید تا زمانی که پزشک پیشنهاد می کند بپوشد و از درآوردن آن قبل از موعد مقرر خودداری نماید.
 • نتیجه این جراحی فورا قابل ملاحظه می باشد اما نتیجه مطلوب تر پس از گذشت شش الی یک سال کاملا واضح است. دقت شود که هر قدر میزان چربی در ران ها بیشتر باشد دوران نقاهت و بهبودی افزایش می یابد.
 • در افرادی که برای انجام این روش بیهوشی عمومی انجام می شود، معمولا یک روز را در بیمارستان می مانند. اما در افرادی که از بی حسی موضعی اقدام به لیپوساکشن نموده اند، همان روز مرخص می شوند.
 • جراح یک باند برای نگه داشتن محل لیپوساکشن به بدن فرد می بندد. همچنین از گن های مخصوص بعد از لیپوساکشن استفاده می شود.
 • آنتی بیوتیک بعد از انجام جراحی به فرد داده می شود و در صورت نیاز برای مصرف دوره ای نیز توسط متخصص تجویز می شود.
 • ممکن است جراح کلینیک مروارید برای افرادی که بعد از لیپوساکشن احساس درد می کنند، مسکن تجویز می نمایند.

انواع لیپوساکشن ران

انواع لیپوساکشن ران

برای انجام لیپوساکشن ران روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه این مقاله به بررسی برخی از این روش ها می پردازیم

لیپوساکشن Tumescent

در حین انجام لیپوساکشن Tumescent چند میلی لیتر از محلول نمکی، بیهوش کننده موضعی و یک انقباض کننده رگ با سوزن ریز به زیر پوست تزریق می شود. بعد از آن با کمک لوله های مکنده که از طریق همان سوراخ وارد بدن می شود، چربی های اضافی ساکشن و یا بیرون کشیده می شود. این روش از جمله روش های پر طرفدار در لیپوساکشن به شمار می آید.

لیپوساکشن خشک

در این روش بدون تزریق مایع چربی های اضافی برداشته می شود. از این روش به ندرت استفاده می شود. در لیپوساکشن خشک احتمال بروز کبودی زیاد است.

لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL)

این نوع از لیپوساکشن با نام لیپوساکشن اولتراسونیک نیز شناخته می شود. در این روش کانول با التراسوند به محل مورد نظر انرژی وارد می کند. با انجام این کار، چربی های اضافی شروع به ذوب شده کرده و حالتی مایع به خود می گیرد. همچنین در این روش با کمک دستگاهی مانند دستگاه سونوگرافی ارتعاشاتی در دیواره های محل مورد نظر ایجاد می کند. در این روش همانطور که گفته شد به دلیل مایع شدن چربی های اضافی خارج کردن چربی به راحتی انجام می شود. از این روش می توان علاوه بر ران، در تمامی قسمت های نرم بدن مانند سینه و بازو نیز استفاده می شود.

لیپوساکشن با کمک قدرت (PAS)

 در این روش با استفاده از کانالی تخصصی و یک سری سیستم های مکانیکی، چربی های اضافی توسط متخصص کلینیک مروارید به راحتی برداشته می شود.

لیپولیز کمک لیزری (LAL)

لیپولیز کمک لیزری امروزه به اسم لیپو هم نامیده می شوند. در این روش با استفاده مایعی به نام tumescent لیپولیزر انجام می شود. این روش یک روش نیمه تهاجمی است و در برخی از افراد نیز نیاز به ایجاد برش هایی نیز می باشد. از این برش ها لوله های کوچکی وارد می شود تا انرژی لیزر را به داخل چربی های اضافی تابانده و باعث از بین رفتن چربی های اضافی بدن می شود.

در این نوع از لیپوساکشن, در حین و بعد از جراحی نیز ممکن است تا مایع و خون اضافی بیرون بیاید، پس اصلا جای نگرانی نیست.

منبع:

www.dailymedicalinfo.com

بر خی از خدمات کلینیک مروارید
لاغری با لیپوماتیک
جوانسازی صورت
  کاشت مو
لیزر موهای زائد

راه های تماس با کلینیک
ایران – اهواز
منطقه زیتون کارمندی – فلکه چیتا – نبش خیابان فردوس
۰۶۱۳۴۴۴۹۲۸۲-۳

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

هفده + 10 =