لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

نحوه لیزر موهای زائد

برای از بین بردن موهای زائد تا کنون روشهای بسیاری ارائه شده است. روشهایی نظیر اپیلاسیون، مومک، وکس، تیغ، کرم برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد اما این روشها دائمی نیستند و بعد از مدتی مجدد موهای شما رشد خواهند نمود.

اما امروزه از لیزر برای از بین بردن دائمی موهای زائد استفاده می شود که این روش نسبت به روشهای دیگر دائمی است. به کمک این روش می توان به راحتی برای مدتی طولانی موهای زائد را از بین برد.

اشعه ی لیزر با قدرت بالایی که دارد می تواند پیاز مو را از بین ببرد. پیگمنت هایی که در مو وجود دارد اشعه را جذب می کند و با اینکار موها را درون پیاز مو از بین می برد.

لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است که می تواند موهای زائد را برای مدتی طولانی از بین ببرد. لازم به ذکر است که لیزر موهای زائد برای انواع پوست ها مناسب است. البته این روش در ابتدا تنها برای افراد با پوست های روشن مورد استفاده قرار می گرفت اما با پیشرفت تکنولوژی این روش برای افراد با پوست های تیره نیز مورد استفاده قرار گرفت .

برای لیزر موهای زائد نیاز است که فرد طی جلساتی اینکار را انجام دهد. این جلسات بین ۳ تا ۷ جلسه متغیر است. همچنین نیاز است که مراقبت هایی بعد از لیزر موهای زائد انجام شود تا بتوان به نتایج مطلوبی رسید.

لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

 • لازم است که قبل از لیزر موهای زائد مورد معاینه ی پزشک قرار بگیرید و اطلاعات پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهید.
 • ۲ هفته قبل از لیزر حمام آفتاب نگیرید.
 • ۲ هفته قبل از لیزر موهای زائد از رختخواب های الیافی استفاده نکنید.
 • بهتر است که از موم انداختن به مدت ۲ هفته قبل از لیزر دوری کنید.
 • عدم تزریق کلوژن برای جوانسازی پوست به مدت ۲ هفته قبل از لیزر موهای زائد.
 • عدم استفاده از عطر، خوشبو کننده بدن و یا هر چیزی که باعث ایجاد حساسیت در قسمت لیزر می شود.
 • عدم استفاده از داروهای آسپیرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی
 • تراشیدن منطقه لیزر

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

یکی از مواردی که بعد از لیزر موهای زائد رخ خواهد داد قرمزی و تورم در پیاز مو است که کاملا طبیعی است و به زودی از بین خواهد رفت. همچنین احساس درد و ناراحتی بعد از عمل امری طبیعی است که با مصرف داروهای مسکن به زودی رفع خواهد شد.

همچنین اقدامات لازم بعد از لیزر موهای زائد عبارت است از:

 • از عینک محافظ استفاده شود.
 • استفاده از ژل تسکین درد
 • عدم گرفتن حمام آفتاب تا ۳ روز بعد از لیزر
 • قبل از رفتن به پیاده روی از ضد آفتاب استفاده شود.
 • تا ۳ روز بعد از لیزر از شنا دوری کنید.
 • تا یک هفته بعد از لیزر از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب جلوگیری نمایید.

 

مزیت استفاده از لیزر

روش هایی مانند بند انداختن،موم که برای لیزر موهای زائد به کار برده می شود باعث زیبایی پوست خواهد شد اما با انجام این روش ها افراد بعد از مدتی دوباره همین عملیات را برای از بین بردن موهای زائد خود باید تکرار کنند.این روش ها تنها نتایج موقتی دارد و نمی تواند موها را برای همیشه از بین ببرد.اما درست است که لیزر موهای زائد همین کار را انجام می دهد اما این روش یک نتیجه بلند مدت را به دنبال خواهد داشت.هر چند که نمی توان گفت با لیزر موها به صورت دائمی از بین خواهد رفت اما نتیجه نیمه دائمی را به دنبال دارد و رویش موها به کندی انجام می شود  و همچنین از ضخامت موهای زائد کاسته شده و حالتی کرک و نرم به خود می گیرد.
رفع موهای زائد به روش لیزر همانند روش های قدیمی به هیچ عنوان با درد همراه نیست و تنها در زمان انجام لیزر ممکن است به دلیل تابیده شدن اشعه ها فرد برای کمی احساس سوزش در نواحی مورد نظر داشته باشد.
برای از بین بردن موهای نقاط حساس بدن مانند زیر بغل  و بیکینی استفاده از روش های قدیمی بسیار دردناک است  و همچنین ممکن است با تحریکات پوستی در بلند مدت عوارضی داشته باشد.اما در زمان انجام لیزر برای این نواحی هیچ تفاوتی با دیگر قسمت ها نخواهد داشت.
به علت تکنولوژی های استفاده شده در دستگاه های لیزر به هیچ عنوان به بافت ها ی دیگر آسیبی وارد می شود و بدون اینکه لطمه ایی به پوست وارد شود موها از بین خواهند رفت.دستگاه هایی که در کلینیک مروارید برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود دارای کمترین عوارض می باشد .

کاندیدای مناسب لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر برای تمامی افراد می تواند نتیجه بخش باشد با این تفاوت که ممکن است در برخی از افراد نتیجه لیزر با جلسات بیشتری حاصل شود و بعضی  به سرعت نتیجه برسند اما به طور کلی می توان گفت لیزر برای افرادی که دارای پوست روشن و موهای ضخیم هستند موثرتر عمل می کند و همچنین تمامی افرادی که بیماری های پوستی ندارند می توانند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنند.

لیزر موهای پا :

بسیاری از افراد در پی یافتن روشی برای رهایی از شر موهای زائد پا هستند . برای این منظور انواع راهکارهای رفع موهای زائد را امتحان می کنند تا اثربخش ترین آن را بیابند . روش های اپیلاسیون ، ژیلت ، وکس و . . . همگی راهکارهای خوبی برایاز بین بردن موها هستند ولی این اقدامات اثر موقت داشته و پس از چند روز مجدد شاهد رویش موهای زائد خواهیم بود . گاه در برخی افراد موهایی که دوباره رشد می کنند ، ضخیم تر و انبوه تر می شوند به همین علت راهکارهای مرسوم دلسردی و ناامیدی افراد را در پی خواهند داشت . توصیه کلینیک زیبایی مروارید اهواز روش لیزر موهای پا است . به کمک این تکنیک تارهای مویی ضعیف شده و طی جلسات منظم و متوالی ، به کل از بین می روند . تمامی اشخاصی که از روش لیزر موهای پا استفاده کرده اند از اثرات این تکنیک رضایت کامل داشته و به لیزر فول بادی نیز روی می آورند .

توصیه های متخصصین به مراجعین :

طبق نظرات کارشناسان و متخصصین کلینیک زیبایی مروارید اهواز برخی نکات مراقبتی لازم است در طی دوره درمان لیزر موهای زائد رعایت شود :

– عدم ریشه کن کردن موهای ناحیه مورد نظر تا ۳ هفته پیش از شروع درمان

– عدم ریشه کن کردن موهای ناحیه مورد نظر در طول دوره درمان و ماه هایی که از درمان لیزر موهای زائد کمک می گیرید .

– استفاده از ژیلت برای از بین بردن موها تا اتمام ماه های درمانی

– عدم قرارگیری در معرض اشعه های نور آفتاب تا اتمام ماه های درمانی

– مراجعه منظم به کلینیک در تاریخ های تعیین شده

– عدم استفاده از سولاریوم در طول دوره درمان

– پس از اتمام درمان لازم است هر ۱۲ ماه یک بار برای تمدید اثرات درمان لیزری به کلینک مراجعه کنید . این امر تا ۳ سال زمان می برد .

سوال های متدوال لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر چقدر باید باشد؟
به طور میانگین تعداد جلسات درمانی شش جلسه است اما ممکن است افرادی که دارای پوست های روشن هستند بعد از سه جلسه رویش موهای زائد کمتر شود  و در بیماران با پوست های تیره تر تا هشت جلسه درمان زمان ببرد.یکی از مهمترین نکات این است که فاصله منظم باید بین جلسات برقرار باشد و زمان زیادی بین هر جلسه به خصوص جلسات اولیه نباشد .
انجام لیزر چقدر زمان می برد؟
این مورد بستگی به ناحیه مورد نظر خواهد داشت و به طور واضح لیزر موهای صورت زمان کمتری به نسبت پاها خواهد برد.اما معمولا زمان در نظر گرفته شده برای انجام لیزر بین چند دقیقه تا یک ساعت خواهد بود.

لیزر موهای زائد در اهواز : کلینیک زیبایی مروارید اهواز .

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر، مدیریت سایت کلینیک مروارید زیتون

 

 

 

 

 

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

نه + 1 =