عمل لیپوساکشن

عمل-لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

عمل لاغری با لیپوساکشن

روشهای متعددی برای لاغری امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است . یکی از این روشها که برای لاغری موضعی انجام می شود و برای بر طرف کردن چربی های شکم و پهلو و ناحیه پایین کمرانجام می شود لیپوساکشن می باشد.

لیپوساکشن نوعی روش لاغری کم خطر است که برای از بین بردن و برطرف کردن چربی های اضافی اطراف شکم و پهلوها می باشد که تاثیر به سزایی در لاغر شدن و خوش اندام شدن فرد دارد.

عمل-لیپوساکشن

لیپوساکشن در کنار لیرز لیپوساکشن نتایج خوب و چشمگیری را به همراه دارد.

در طی لیپوساکشن چربی از زیر پوست فرد با دستگاه خارج می شود و به بیرون پمپ می شود. به وسیله ای که به تخلیه می پردازد کانولا می گویند. کانولا میله ای کوچک است که حاوی سوراخ های فراون است و با برش های کوچکی که در حد چند میلیمتر ایجاد می کند سبب خروج چربی از زیر پوست می شود.

نحوه انجام لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن ممکن است همراه با لیزر یا سونوگرافی انجام شود که انجام آن طی چد ساعت صورت می گیرد. از مزایای این عمل این است که فرد نیازی به بستری در بیمارستان ندارد و رگها و اعصاب فرد دچار هیچ آسیبی نمی شوند.

برای انجام لیپوساکشن به افراد توصیه می شود که تا جایی که امکان دارد لاغر کنند و وزن خود را طی چند ماه ثابت نگه دارند.

لیپوساکشن را اکثر افراد می توانند انجام دهند ولی مناسب ترین افراد برای انجام آن افراد بین محدوده سنی ۲۰ تا ۴۰ سال می باشند. همچنین برای افرادی بهتر است که چاقی موضعی دارند و خیلی چاق نیستند.

در هر جلسه لیپوساکشن، معمولا یک ناحیه از بدن لیپوساکشن می شود وعلت آن این است که در هر جلسه بیشتر از ۵ لیتر چربی نمی توان تخلیه کرد و زمان انجام بسته به میزان چربی در فرد بین ۲ تا ۳ ساعت به طول می انجامد.

عمل-لیپوساکشن

مزایای لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از روش های کاهش وزن است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. نکته قابل توجه این است که لیپوساکشن نمی تواند روش مناسبی برای درمان چاقی باشد.  لیپوساکشن فقط برای افرادی که تقریباً وزن متعادلی دارند ولی بدنشان ظاهر نامناسبی دارد، توصیه می شود. لذا لیپوساکشن باعث کاهش وزن نمی شود بلکه فقط باعث کاهش سایز می شود. لیپوساکشن برای افرادی توصیه می شود که شاخص وزنی کمتر از ۳۸ داشته باشند. از جمله مزایای این جراحی عبارتست از:

  • نتیجه سریع

لیپوساکشن یک عملی است که نسبت به سایر روش های کاهش سایز، نتیجه سریع تر و موثرتری دارد، لیپوساکشن در مقایسه با ورزش و سایر روش های دیگر نتیجه مطلوب تر و تاثیر سریع تر دارد.

  • کاهش سایز از ناحیه هایی که چربی زیادی دارد

ظاهر بدن افراد با یکدیگر متفاوت است. هر انسان نقطه تجمع چربی مخصوصی در بدن خود دارد که با کاهش وزن، تغییر زیادی در آن نقطه ایجاد نخواهد شد. لذا انجام لیپوساکشن یک روش مناسب برای از بین بردن چربی های متجمع در این نقطه می باشد.

  • دوران نقاهت کوتاه عمل

یکی از مزایای این عمل کوتاهی دوران نقاهت آن است. بیمار پس از انجام این عمل می تواند از روز دوم فعالیت های طبیعی خود را آغاز کند، اما توصیه می شود برای مدتی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند. انجام فعالیت های سنگین و مصرف دخانیات باعث افزایش دوران نقاهت عمل می شوند.

  • بهبود سایر بیماری ها

انجام عمل لیپوساکشن باعث می شود برخی از بیماریی های مثل تنگی نفس، فشار خون بالا، دیابت و… بهبود یابند. همچنین کاهش چربی از نقاط بدن باعث ایجاد تغییراتی در سلامت کلی بیمار و از بین رفتن بیماری هایی مثل کمر درد، زانو درد و سایر درد ها که ناشی از اضافه وزن هستند، می باشد.

  • بهبودی وضعیت روحی بیمار

هنگامی که بیمار تغییر سایز چشمگیری را در بدن خود احساس می نماید، از لحاظ روحی بسیار وضعیت مناسب تری خواهد داشت. چرا که افرادی که از چاقی رنج می برند همواره احساس ضعف اجتماعی کرده و یا اینکه دوست دارند همیشه از جمع دور بمانند. لذا تغییرات روحی و روانی باعث افزایش اعتماد به نفس بیمار خواهد شد.

منبع: www.dailymedicalinfo.com

بر خی از خدمات کلینیک مروارید
لاغری با لیپوماتیک
جوانسازی صورت
  کاشت مو
لیزر موهای زائد

راه های تماس با کلینیک
ایران – اهواز
منطقه زیتون کارمندی – فلکه چیتا – نبش خیابان فردوس
۰۶۱۳۴۴۴۹۲۸۲-۳

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

دو + 3 =