سرایت زگیل

سرایت زگیل

سرایت زگیل

سرایت زگیل

سرایت زگیل از راه تماس با ویروس پاپیلوم انسانی امکان پذیر است البته در صورتی که این تماس مستقیم باشد . چنانچه بیمار آلوده به ویروس پاپیلوم انسانی پوست زگیل را لمس نماید و سپس بخش دیگری از بدن خود را لمس کند ، احتمال ایجاد زگیل دیگر در بخش جدید بسیار بالاست . عوامل شایع انتقال زگیل عبارتند از : استفاده از وسایل شخصی به شکل مشترک به عبارت دیگر با اشتراک حوله ، تیغ ، شانه ، نخ اصلاح یا باقی تجهیزات شخصی ، موجب انتقال و سرایت زگیل و ویروس ایجاد کننده آن به دیگران می شویم . البته لازم به ذکر است که بعد از دریافت ویروس مذکور و رسیدن آن به زیر پوست ، ماه ها زمان لازم است تا زگیل بروز کند و ابتلا به آن مشخص شود ولی هر نوع تماسی با فرد مبتلا موجب تکثیر بیماری نخواهد شد بلکه در افراد مستعد ممکن است احتمال ابتلا بیش از سایرین باشد .

سرایت زگیل

 

نشانه های زگیل

زگیل ، اشکال و ابعاد متفاوتی دارد . بعضی از زگیل ها به صورت یک برجستگی و با سطحی زبر هستند و بعضی دیگر سطحی و کاملا صاف می باشند . همچنین در مورد ساختار زگیل ها می توان گفت در هسته این اجزای زائد ، مویرگ های خونی رشد نموده و خون مورد نیازش را تامین می نمایند . در کلیه زگیل ها ، مویرگ های مربوطه به صورت نقاط سیاه در وسط آن به چشم می خورند .

در حالت معمول زگیل ها به شکل منفرد و یا گروهی بر روی دست و مابقی اندام ها ظاهر شده و به رشد خود ادامه می دهند . معمولا سطح تمامی زگیل ها زبر است و رنگشان خاکستری یا خاکستری مایل به قهوه ای می باشد .

زگیل پا

در صورت سرایت زگیل به پا ، بروز و رشد آن موجب احساس درد در هنگام راه رفتن می شوند و زمانی که پا بر روی زمین قرار می گیرد ، فشار راه رفتن و ایستادن موجب بروز فشار زگیل به کف پا می شود بنابراین یک لایه محکم و کلفت از پوست به صورت کال بر روی آن تشکیل می گردد که در برخی اوقات لک های کدر زیر سطح مورد نظر به چشم می آیند .

انواع زگیل ها

زگیل های مسطح که در تمامی بخش های بدن امکان پیدایش دارند ، زگیل های فیلیفرم که مسطح بوده و در صورت ایجاد می شوند ، زگیل های پریونگوال که ریز هستند و نزدیک ناخن ها ظاهر می شوند .

درمان

متخصصین پوست و مو در کلینیک زیبایی مروارید اهواز به تکنیک های پیشرفته درمان زگیل دستیابی داشته و در جلسات درمانی می توانند به کل این زائده های ناخوشایند را درمان کنند . تا بیمار هیچ حس آزار و ناراحتی را درک نکند . یکی از راه های موثر در درمان زگیل ها کرایوتراپی است .

برخی از خدمات کلینیک زیبایی مروارید اهواز :

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

10 − پنج =