سبک خودرا انتخاب کنبد

طرح بندی خودرا انتخاب کبنید

طرح رنگی

سرایت زگیل

سرایت زگیل

سرایت زگیل

سرایت زگیل از راه تماس با ویروس پاپیلوم انسانی امکان پذیر است البته در صورتی که این تماس مستقیم باشد . چنانچه بیمار آلوده به ویروس پاپیلوم انسانی پوست زگیل را لمس نماید و سپس بخش دیگری از بدن خود را لمس کند ، احتمال ایجاد زگیل دیگر در بخش جدید بسیار بالاست . عوامل شایع انتقال زگیل عبارتند از : استفاده از وسایل شخصی به شکل مشترک به عبارت دیگر با اشتراک حوله ، تیغ ، شانه ، نخ اصلاح یا باقی تجهیزات شخصی ، موجب انتقال و سرایت زگیل و ویروس ایجاد کننده آن به دیگران می شویم . البته لازم به ذکر است که بعد از دریافت ویروس مذکور و رسیدن آن به زیر پوست ، ماه ها زمان لازم است تا زگیل بروز کند و ابتلا به آن مشخص شود ولی هر نوع تماسی با فرد مبتلا موجب تکثیر بیماری نخواهد شد بلکه در افراد مستعد ممکن است احتمال ابتلا بیش از سایرین باشد .

سرایت زگیل

 

نشانه های زگیل

زگیل ، اشکال و ابعاد متفاوتی دارد . بعضی از زگیل ها به صورت یک برجستگی و با سطحی زبر هستند و بعضی دیگر سطحی و کاملا صاف می باشند . همچنین در مورد ساختار زگیل ها می توان گفت در هسته این اجزای زائد ، مویرگ های خونی رشد نموده و خون مورد نیازش را تامین می نمایند . در کلیه زگیل ها ، مویرگ های مربوطه به صورت نقاط سیاه در وسط آن به چشم می خورند .

در حالت معمول زگیل ها به شکل منفرد و یا گروهی بر روی دست و مابقی اندام ها ظاهر شده و به رشد خود ادامه می دهند . معمولا سطح تمامی زگیل ها زبر است و رنگشان خاکستری یا خاکستری مایل به قهوه ای می باشد .

زگیل پا

در صورت سرایت زگیل به پا ، بروز و رشد آن موجب احساس درد در هنگام راه رفتن می شوند و زمانی که پا بر روی زمین قرار می گیرد ، فشار راه رفتن و ایستادن موجب بروز فشار زگیل به کف پا می شود بنابراین یک لایه محکم و کلفت از پوست به صورت کال بر روی آن تشکیل می گردد که در برخی اوقات لک های کدر زیر سطح مورد نظر به چشم می آیند .

انواع زگیل ها

زگیل های مسطح که در تمامی بخش های بدن امکان پیدایش دارند ، زگیل های فیلیفرم که مسطح بوده و در صورت ایجاد می شوند ، زگیل های پریونگوال که ریز هستند و نزدیک ناخن ها ظاهر می شوند .

درمان

متخصصین پوست و مو در کلینیک زیبایی مروارید اهواز به تکنیک های پیشرفته درمان زگیل دستیابی داشته و در جلسات درمانی می توانند به کل این زائده های ناخوشایند را درمان کنند . تا بیمار هیچ حس آزار و ناراحتی را درک نکند . یکی از راه های موثر در درمان زگیل ها کرایوتراپی است .

برخی از خدمات کلینیک زیبایی مروارید اهواز :

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

7 − پنج =