درمان کک و مک

درمان کک و مک

درمان کک و مک

درمان کک و مک :

کک و مک به شکل لک های کوچک قهوه ای کمرنگ تا پررنگ ظاهر می شود و همچون خال بر روی پوست باقی مانده که در صورت عدم درمان معمولا رفع نمی شوند . این آثار عموما در صورت و روی دست ها ظاهر شده و اکثر در افراد دارای پوست روشن و موی بلوند بیش از سایرین به چشم می خورد . لک های این چنینی معمولا در هر سنی حتی کود کی بر روی پوست ظاهر شده و  در فصول گرم سال واضح تر و بیشتر می شوند . اما در فصل های سرد و زمستانی ، به خودی خود کمرنگ خواهند شد . روش ها و راهکارهای موثر درمانی می توانند از عوارض این آثار کاسته و درمان کک و مک را قطعی کنند .

درمان کک و مک

علل ایجاد کک و مک :

عوامل متفاوتی در ایجاد و پیدایش لکه های کک و مک موثرند از میان آنها مهم ترین فاکتورها عبارتند از : وراثت ، کمبود مواد ویتامینه در بدن که مقاومت پوست را در برابر اشعه های آفتاب کم می کند ، بیماری های به خصوصی همچون اگزرودرما که تا حد زیادی از مقاومت پوست در برابر آشعه آفتاب می کاهد و قرارگیری زیاد و مداوم  در معرض پرتوهای خورشیدی .

ملانین یکی از مواد اثرگذار در رنگی شدن پوست است . هنگامی که نور و اشعه خورشید به سطح پوست می تابد ، پوست برای حفظ بخش های زیری ، رنگدانه های بیشتری ساخته که به آنها ملانین می گویند .

درمان :

می توان به راحتی و با کمک لیزر اقدام به درمان کک و مک نمود . تا پیش از اختراع درمان لیزری برای کک و مک رفع آنها بسیار سخت و مشکل بود چرا که بعد لکه ها بسیار کم بود ولی با پیدایش راهکار درمان لیزری ، امکان رفع لک های ریز هم موجود است . تکنیک های درمان لیزری کک و مک عبارتند از : لایه برداری پوست با لیزر ، تغییر پیگمانته ها ، دستکاری ملانین ، رتین A و لایه برداری از پوست با ماده های شیمیایی . در حال حاضر بهبودی و نقاهت پس از درمان لیزری طولانی مدت و دشوار است به همین دلیل هنگامی از لیزر استفاده می شود . که آثار ناشی از کک و مک بسیار کم باشد .

درمان کک و مک در اهواز .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی مروارید اهواز .

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

پنج × دو =