سبک خودرا انتخاب کنبد

طرح بندی خودرا انتخاب کبنید

طرح رنگی

درمان زگیل

درمان زگیل

درمان زگیل :

زگیل به دلیل رشد پوست های کوچکی است که در اکثر مواقع بر روی انگشتان پا یا دست ظاهر می شود . روش های مختلفی برای درمان زگیل وجود دارد . اکثر زگیل هایی که بر روی پوست ظاهر می شوند کوچک بوده و برخی دارای نقاط سیاه می باشند . زگیل های معمولی حاصل از رشد کوچک و دانه دانه پوستی بوده که در بیشتر مواقع بر روی دست ایجاد می شوند . زگیل های معمولی زبر بوده و غالبا حالت دانه ای به خود می گیرند . همچنین ذکر این نکته درباره زگیل ضروری است که این زائده ها عامل ویروسی داشته و با تماس انتقال می یابند و از میان گروه های سنی ، این مشکل بیشتر در کودکان و نوجوانان ظاهر می شود . زیرا این قشر سیستم ایمنی و دفاعی ضعیف تری نسبت به بزرگسالان دارند .

درمان زگیل

درمان :

زگیل ها را می توان با تکنیک های مختلف پزشکی و تخصصی پوست درمان نمود وبرای همیشه از شرشان خلاص شد . روش های رایج برای درمان زگیل عبارتند از : کرایوتراپی ، جراحی ، لیزر درمانی ، الکتروکوتر ، فوتودینامیک تراپی ، کاننتاریدین و مواد شیمیایی .

تکنیک های رایج :

کرایوتراپی : مایعی متشکل از نیتروژن یا مواد دیگر با درجه دمایی بسیار پایین بر روی زگیل پاشیده شده و منجر به انجماد آن می شود . که با گذشت زمان زگیل به خودی خود افتاده و محل آن ترمیم می شود . اما اگر سایز زگیل بزرگ باشد ، می توان طی چند جلسه درمانی اقدام به رفع آن نمود .

جراحی : زگیل هایی که به کمک جراحی رفع می شوند ، اکثرا بازگشت کرده و حتی در اثر جراحی های پی در پی ، اثر زخم بیش تر می شود . زمانی از روش جراحی برای درمان زگیل بهره می گیرند که سایر روش ها کارآمد و اثربخش نباشند .

لیزر درمانی : استفاده از اشعه لیزر برای رفع این اجزا بسیار کمک کننده خواهد بود .

الکتروکوتر : سوزاندن زگیل با جریان الکتریکی را الکتروکوتر می گویند .

فوتودینامیک تراپی : با جذب ماده ای شیمیایی از سوی سلول های زگیل ، نور لیزری ماده را فعال کرده و زگیل را از بین می برد .

مواد شیمیایی : برای استعمال این مواد تشخیص و تجویز پزشک ضروری است و لازم است فقط بر روی بافت زگیل استفاده شوند و به بافت ها و نواحی اطراف نفوذ نکنند .

 کاننتاریدین : ماده ای شیمیایی است که بر روی پوست قرار گرفته و پانسمان می شود که پس از مدتی زگیل از پوست جدا می شود .

درمان زگیل در اهواز :

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی مروارید اهواز .

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

16 − نه =