تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی

جوانسازی با تزریق چربی

امروزه برای جوانسازی صورت و شاداب سازی از روشهایی چون تزریق ژل یا چربی در صورت استفاده می کنند که شایع ترین روشها می باشد. تزریق چربی مانند سایر روشها باعث کاهش و یا از بین رفتن چین و چروکها می شود. اگر میزان تزریقی چربی بیشتر باشد علاوه بر از بین بردن چین و وچروک سبب پر شدن صورت می شود و ظاهر لاغر صورت را که اغلب به علت افزایش سن به وجود می آید از بین می برد.

ایده تزریق کردن چربی تاریخچه قدیمی دارد ولی انجام آن تقریبا روشی جدید می باشد.

درروش تزریق چربی، چربی از یک قسمت از بدن مانند شکم، بالای ران ها و باسن و یا سایر نواحی گرفته می شود و به صورت تزریق می شود. تزریق چربی می تواند به تنهایی یا همراه با عمل های دیگر چون لیفت صورت و ابرو انجام شود.

تزریق چربی علاوه زیبا سازی صورت و از بین بردن چین و چروک ها، کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد و حتی می تواند جنبه درمانی داشته باشد و برای درمان آسیب دیدگی بافتی بعد از پرتودرمانی کاربرد داشته باشد.

به طور کلی تزریق چربی در موارد زیر می تواند کاربرد داشته باشد:

 • – تزریق در صورت به منظور جوان سازی و بالا بردن گونه و چانه و پر کردن لب و صورت و از بین بردن خط اخم و خط لبخند
 • – از بین بردن بی نظمی ها و ناصافیهای پوستی مانند ناصافیهای ایجاد شده ناشی از لیپوساکشن
 • – تزریق چربی در سینه و بزرگ کردن آن
 • – از بین بردن بد فرمی شکل سینه و اصلاح بدشکلی و نامتقارنی سینه
 • – گذاشتن سینه در افردی که به علت سرطان سینه، سینه آنها تخلیه شده است
 • – افزایش حجم باسن و بالا بردن آن
 • – افزایش حجم ساق پا
 • – جوان سازی پشت دستها
تزریق چربی

نکاتی که قبل از تزریق چربی باید رعایت رعایت شود

 • – ۲ هفته قبل از تزریق چربی باید از مصرف داروهایی چون آسپیرین و داروهای ضد التهاب چون بروفن و ژلوفن و دیکلوفناک خودداری شود
 • – فرد باید در صورت داشتن هرگونه بیماری و آلرژی پزشک خود را مطلع سازد
 • – فرد باید یک هفته قبل از تزریق، از خوردن ترکیبات و غذاها و داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود پرهیز کند.
 • – در صورت مصرف داروهای خاص فرد حتما باید به پزشک اطلاع دهد.

 

نحوه تزریق چربی

تزریق چربی دارای سه مرحله است.در ابتدا چربی ها باید از بدن فرد برداشته شود.چربی ها معمولا از نواحی شکم و پهلو برداشته می شود زیرا دارای قوام بیشتری هستند.در ابتدا محل مورد نظر با حسی موضعی بی حس می شود سپس شکاف هایی بر روی نواحی مورد نظر ایجاد می شود  تا لوله ی کانولا از این راه وارد بافت چربی شود .لوله  با یک حرکت لرزشی چربی ها را از زیر پوست استخراج می کند.سپس چربی ها برای اینکه از هرگونه مواد اضافی و خون  جدا شوند در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد حال چربی  ها برای تزریق آماده می شوند .چربی ها به درون سرنگ های مخصوصی ریخته می شود و جهت جوانسازی و رفع چین و چروک های پوست و یا حجیم سازی نواحی مورد نظر تزریق می شود.

مزایای تزریق چربی

با تزریق چربی چین و چروک های پوست برطرف می شود.
چون چربی ها از بدن همان فرد گرفته می شود به همین دلیل احتمال بروز آلرژی و عفونت به حداقل می رسد.
ماندگاری چربی ها بیشتر از پرکننده های پوستی می باشد.
با تزریق چربی می توان بسیاری از نقایص صورت مانند گودی گونه ها و گودی زیر چشم را برطرف کرد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

بعد از تزریق چربی محل های تزریق کبود و متورم می شود این امر طبیعی بوده و نشان دهنده پیوند چربی های تزریق شده با بافت آن منطقه است.شما می توانید برای کاهش درد و ناراحتی از کمپرس سرد استفاده کنید.
بعد از تزریق چربی در معرض نور مستقیم نور خورشید قرار نگیرید تا چربی ها به خوبی وارد بافت بدن شوند.
تا یک هفته به جکوزی و سونا نروید
برای کاهش تورم بهتر است برای مدتی نمک مصرف نکنید.
اگر چربی در صورت تزریق شده است هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید و برای مدت طولانی سر خود را خم نگه ندارید.
برای جلوگیری از عفونت ها محل شکاف ها را با آب و صابون شست و شو داده و آن را خشک نگه دارید.

 

تزریق چربی در لب چگونه انجام می گیرد ؟

لب یکی از اجزای صورت بوده که می توان زیبایی فرد را دوچندان کند تزریق چربی در لب برای افرادی که به طور ژنتیکی دارای لب های باریک هستند و یا در اثر افزایش سن لب ها حالت افتاده ایی به دخود گرفته اند بسیار موثر واقع می شود.همچنین افرادی هستند که می خواهند به برجسته بودن لب های خود بیفزاند.تزریق چربی در لب دارای حساسیت بالایی بوده و افراد باید این عمل را زیر نظر یک متخصص مجرب انجام بدهند.مروارید زیتون کلینیک زیبایی در اهواز با همکاری پزشکان با تجربه می تواند تزریق چربی را به گونه ای انجام دهد تا لب ها به اندازه متناسب برجسته شوند  به طوری که با دیگر اجزای صورت هماهنگی لازم را داشته باشد.همچنین تزریق چربی در لب باید طبق اصول زیبایی شناسی انجام بگیرد.

تزریق چربی در دست

چروک های دست را می توان به راحتی با تزریق چربی از بین برد.زمانی که چربی وارد پوست دست می شود با دیگر چربی ها پیوند خورده و این ضخامت ایجاد شده می تواند چروک های دست را کمتر نمایان کند.تزریق چربی در دست معمولا در افراد سن بالا انجام می گیرد تا پوست زیباتری در پوست دست خود داشته باشند.

تزریق چربی در گونه

گونه های افتاده و یا فرورفته صورت را لاغر نشان می دهند و باعث می شود از زیبایی فرد بکاهد .اگر دقت داشته باشید می بینید که با داشتن گونه های زیبا در هنگام لبخند صورت زیباتری خواهید داشت.گونه های برجسته در هنگام لبخند زیبایی شما را دو چندان می کند. تزریق چربی می تواند  برای شما گونه های برآمده ایجاد کند.

تزریق چربی در خط پیشانی

برای اینکه بتوان خطوط اخم و یا خنده را ازبین برد در کنار روش هایی مانند تزریق ژل و بوتاکس و … تزریق چربی برای جوانسازی صورت نیز انجام می شود.به این طریق که چربی ها از مناطق دیگر برداشته می شود و در داخل پیشانی تزریق می شود.تزریق چربی خطوط را از بین می برد اما بهتر است بدانید چربی ها بعد از گذشت چندین ماه به طور کامل جذب خواهند شد و تاثیر گذاری آنها کمتر خواهد شد.تزریق چربی در اهواز در کلینیک زیبایی مروارید زیتون انجام گرفته و شما همچنین می توانید برای مشاوره به کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.

 

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

3 × دو =