تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از شیوه های موثر برای از بین بردن جای اخم و خنده در صورت است ، بوتاکس خطوط سطحی صورت را که در حالت عادی دیده نمی شوند از بین می برد ، بوتاکس با تضعیف عضلات و در نهایت فلج کردن عصب های اخم باعث می شود که خطوط جدید ایجاد نشوند و در نهایت نیز خطوط قبلی از بین بروند .

بوتاکس در واقع یک سم است که می تواند باعث جوانسازی صورت بشود ، مشابه آن سم در کنسرو های تن ماهی و سایر کنسرو های غذایی دیده می شود ، زمانی که بوتاکس در عضلات مهم صورت تزریق می شود باعث فلج شدن عضلات این ناحیه می گردد که در ادامه فرد قادر به اخم کردن های شدید نمی باشد .

تزریق بوتاکس

بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم است که هیچ گونه عارضه و مخاطره ای برای بدن نداشته و در بسیاری از نقاط صورت مورد استفاده قرار می گیرد ، می توان این ماده مفید را در نواحی مانند :

 • پیشانی
 • اطراف چشم
 • گونه ها
 • خطوط افقی اخم
 • خطوط عمودی اخم
 • خطوط خنده رو بینی
 • وخطوط خنده اطراف لب ها

تزریق نمود .

ماندگاری بوتاکس

بوتاکس که در واقع به عنوان یک روش موقت برای جوانسازی محسوب می شود برای مدت ۶ ماه تا یک سال ماندگاری دارد ، البته این میزان ماندگاری بستگی به نوع پوست و جنس پوست فرد دارد ، در برخی افراد ماندگاری ها بسیار کوتاه و یا بسیار طولانی خواهد بود، البته جنس بوتاکس نیز در این مساله تاثیر به سزایی می گذارد ، از این رو نیاز است تا در انتخاب کلینیک مورد نظر دقت کافی را داشته باشید

فواید بوتاکس

فواید کلی بوتاکس

 • بوتاکس مانع ایجاد چین و چروک در اطراف پیشانی می شود
 • بوتاکس چروک های سطحی چوست را از بین می برد
 • بوتاکس باعث جوانسازی صورت شده و چهره را شاداب تر نشان می دهد
 • بوتاکس می تواند در تسکین درد ها میگرنی تاثیر گذار باشد
 • بوتاکس در بسیاری از موارد برای کاهش میزان تعریق کاربرد دارد

انواع چروک های صورت 

چروک های صورت را می توان به ۲ دسته تقسیم بندی کرد.چروک های دینامیک پس از گذشت زمانی طولانی به علت تکرار پی در پی عضله ها به وجود می آید و چروک های استاتیک به علت کمتر شدن خاصیت کشسانی پوست ایجاد می شود.

در زمان های دور چروک های استاتیک را با لیفتینگ از بین میبرند اما برای رفع چروک ها ی دینامیک راه حلی وجود نداشت که امروزه این مسئله با بوتاکس برطرف شده است.

 نحوه تزریق بوتاکس  در صورت

اگر عضله ایی بخواهد منقبض بشود از راه عصب ،موج ها ی عصبیبه عضله می رسند حال بوتاکس از رسیدن این جریان جلوگیری می کند و دیگر عضله توانایی منقبض شدن را ندارد و حالت شلی به خود می گیرد و بدانید که  تمامی خطوط و چروک های موجود در بدن از منقبض شدن عضله های زیر پوست به وجود می آیند. فرآیند تزریق بوتاکس بسیار ساده است  به این صورت که بوتاکس از طریق بلوک ایمپالس عصبی تاثیر می گذارد و ایجاد حرکت در عضله ها را کم  می کند .اگر این حرکات کمتر شود ،با گذشت زمان سطح پوست یک دست شده و خط های سطحی و همچنین عمقی از بین می رود.در قسمت هایی که اخم ها،چروک ها و خط ها دیده می شوند بوتاکس وارد می شود.روند بهبودی بعد از تزریق بوتاکس به سرعت است .در ابتدا بی حسی موضعی انجام می شود و هیچ نیازی به بی هوشی ندارد اما اگر بیما ر آستانه تحمل درد پایینی داشته باشد به خواسته  خودش می توان از بیهوشی استفاده کرد.

برای تزریق بوتاکس ،متخصص حلالی را به پودر بوتاکس می افزاید و این محلول ایجاد شده از طریق سرنگ که یک سوزن خیلی باریک دارد ،در بعضی از بخش های اطراف چشم ،اطراف دهان و روی پیشانی وارد می شود. بعد از اینکه بوتاکس تزریق شد فرآیند مسدود شدن ارسال کننده های عصبی بین دو تا ده روز زمان می برد بهتر است بدانید که اگر از بولوتونیوم نوع A استفاده گردد ،عارضه ی بی حسی ایجاد نخواهد شد.

کاربرد های بوتاکس در موارد غیر زیبایی

بوتاکس علاوه بر کاربردهای فراوانی که در جوان سازی پوست ، رفع چین و چروک و خطوط پیشانی و … دارد برای درمان بیماری های دیگر با نظر متخصص  استفاده می شود. تزریق بوتاکس در مواردی مانند منقبض شدن های ناگهانی  که به صورت عادت و تیک در گردن فرد به وجود آمده است،لوچ بودن چشم ها،زمانی که عضله های صورت دچار اسپاسم می شوند،اسپاسم ماهیچه گردن و …  استفاده می شود.

 

جوانسازی-با-بوتاکس

سوالات متداول درباره بوتاکس

اثر بوتاکس تا چه مدت ماندگار است؟
در افراد مختلف ماندگاری بوتاکس متفاوت است و ممکن است بین چند هفته و یا چند ماه طول بکشد.از لحظه ی تزریق بوتاکس دارو شروع به تجزیه می کند و کم کم از اثر آن کاسته می شود.منظور از اثر بوتاکس  این است که زمان تاثیر گذاری دارو بعداز یک ماه بیشتر از سه ماه است و ماده کم کم خاصیت خود را از دست می دهد.
فاصله بین جلسات بوتاکس چگونه است؟
تعداد جلسات و فاصله بین آنها بستگی به مدت زمان اثر بوتاکس دارد.اگر در فردی اثر کوتاه مدت داشته باشد مسلما فاصله بین جلسات  تزریق بوتاکس کمتر می شود چون عضله در تزریق فلج می شود در عضلاتی مانند پیشانی تاثیر دارو بیشتر است.

تزریق بوتاکس درد دارد؟

در حین تزریق بوتاکس بیمار هیچ دردی را متوجه نشده و احساس ناراحتی در هیچ قسمتی به وجود نمی آید.وجود درد مختصری مانند سوزن سوزن شدن در فرد گذرا و لحظه ای است.تزربق بوتاکس با بی حسی موضعی انجام می شود . بعد از تزریق بیمار می تواند از کمپرس یخ استفاده کرده و تا درد مختصر نیز از بین برود.دلیل نبود درد در تزریق بوتاکس استفاده از سوزن های بسیار باریک در تزریق بوتاکس است.
در چه مواردی نباید تزریق بوتاکس انجام داد؟
در کسانی که سابقه ی حساسیت های به مواد بوتاکس داشته اند ،بیماری های مانند میاستنی که ناهنجاری های عصبی عضلانی است ،افراد شیرده و باردار و کسانی که در قسمتی که قصد تزریق بوتاکس را دارند جوش های چرکی وجود دارد بوتاکس ممنوع است.

در چه سنی می توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

بوتاکس کاربردهای مختلف زیبایی و درمانی دارد.بسته به نوع کاربرد بوتاکس  توصیه می شود در سن بین هجده تا شصت و پنج سال بوتاکس انجام شود . تزریق بوتاکس باید توسط اطراف متخصص صورت بگیرد تا احتمال منتشر شدن سم بوتاکس به دبگر نواحی به کمترین حالت ممکن برسد.

پیش از انجام بوتاکس چه مواردی باید رعایت شود؟

بعد از اینکه مورد معاینه قرار گرفته شدید متخصص شرایط عضلات را بررسی خواهد کرد و اگر همه ی پارمتر ها برای انجام بوتاکس وجود داشته باشد .بیمار می تواند برای  تزریق بوتاکس افدام کند.پس از وقت تعین شده در نظر داشته باشید که از ۳ روز پیش از موعد مقرر از مصرف داروهایی مانند امگا ۳،پیریدامول، وارفارین، ویتامین ایی، جین سین، تیکلوپیدین و آسپرین که همگی رقیق کننده ی خون هستند خودداری شود تا خونریزی و کبودی به وجود نیاید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

افراد با انجام بوتاکس انتظار دارند که پوستی بشاش تر و جوان تری را داشته باشند.برای اینکه نتیجه تزریق بوتاکس به بهترین شکل باشد بهتر است که اقدامات پس از تزذیق به درستی و با دقت انجا شود به بیمار پیشنهاد می شود
اگر تزریق بوتاکس در صورت است  عضلات صورت را درگیر کنید و آن را با اخم باز و بسته کنید اما ماساژ ندهید.
از خم کردن صورت خود به سمت پایین جلوگیری کنید و در هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید.
بعد از پونزده روز برای ترمیم به متخصص خود مراجعه کنید تا در صورت بروز عیب و نقص بتوانند آنها را اصلاح کنند.
درکم شدن ورم ها و کبودی های ایجاد شده  صبوری کنید و به آنها دست نزنید.

بهتر است قبل از اینکه با بوتاکس که یک روش جوانسازی پوست است با انواع چروک های صورت آشنا شوید :
چروک استاتیک:بعد از مدتی به دلیل کم شدن حالت کشسانی پوست به علل مختلفی مانند جاذبه زمین این چروک ها ایجادمی شوند.
چروک دینامیک:این چروک ها با افزایش سن و به دلیل در حرکت بودن عضلات در طی سالیان زیاد به وجود می آید .
در گذشته از جمله تنها درمانی که برای  چروک های استاتیک وجود داشت.روش لیفتینگ صورت  و ابرو بود و این روش قابلیت درمان چروک های دینامیک را در گذشته نداشت.
با بیشتر شدن تجهیزات و ماده های پزشکی استاندار د در حوزه جوانسازی پوست روش های مختلفی برای از بین بردن چین و چروک های صورت به وجود آمد .روش هایی مانند ،تزریق ژل،تزریق چربی،بوتاکس و …. در کلینیک زیبایی مروارید زیتون در اهواز  تمامی این روش ها جهت داشتن پوستی شاداب و جوان  ارائه می شود شما همچنین می توانید برای مشاوره با این کلینیک تماس بگیرید و روش متناسب برای جوان سازی پوست خود را انتخاب کنید. در اینجا ما به شرح یکی از روش ها یعنی بوتاکس می پردازیم .

بوتاکس چیست ؟

برخلاف گذشته در کشورهای اروپایی و همچنین کشور ایران ترکیبات مختلفی برای  از بین بردن چین و چروک ها و همچنین افزایش حجم اعضای بدن مانند لب ،باسن،سینه تزریق می شود  قبل از انجام هر گونه از این روش ها باید از آن اطلاعات کافی داشته باشید.ّاین ترکیبات به دو دسته گروه بندی می شوند ،ترکیبات فلج کننده که با فلج کردن  عضلات ناحیه وارد شده مانند پیشانی،دور چشم اسپاسم این قسمت ها را بر طرف می کنند و  از منقبض شدن عضلات جلوگیری می کند  و با این روش چروک ها از بین رفته و ابروها به سمت بالا می رود و ماندگاری این روش ها معمولا بین سه تا شش ماه است .

بوتاکس  مخفف شده  از نام یک سم به نام بوتولیسم است .این سم که با مواد دیگری ترکیب می شود به شکل مستقیم  در عضله تزریق شده و فعالیت ماهیچه را کم می کند و خط هایی که در اثر تحرک زیاد به وجود می آیند را  رفع می کند و در نتیجه، فرد دارای پوستی جوان تر و شاداب تر خواهد شد .بوتاکس یک روش غیر تهاجمی و سریع است . در این روش برشی در حین تزریق وجود نخواهد داشت .بوتاکس برای مواردی که  حرکت عضلانی آن ناحیه ضروریت چندانی ندارد بهتر است استفاده شود از جمله این نواحی می توان به پیشانی و چروک دور چشم اشاره کرد .همچنین بوتاکس باعث جلوگیری از  پیشرفت این خطوط خواهد شد.امروزه استفاده از روش بوتاکس در بسیاری از کشور ها رواج یافته و  می توان این روش را در صورت های هنرپیشه های هالیوودی نیز مشاهده کرد . افرادی که به شدت به لبخند مونالیزا علاقمند هستند به صورتی که هنگام خندیدن  گوشه های لب به شکلی طبیعی به سمت پایین لب بالایی می رود تزریق بوتاکس برای داشتن لبخند مونالیزا  می تواند یک روش پیشنهادی برای شما باشد .

بوتاکس در موارد غیر زیبایی :بوتاکس علاوه بر جوان سازی کاربرد غیر زیبایی نیز دارد که از این روش می توان برای درمان  اسپاسم ماهیچه های صورت و گردن ،پرش پلک های مکرر,منقبض شدن و از بین بردن تیک گردن و لوچی زیاد چشم ها استفاده کرد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی مروارید زیتون

 

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

چهار − 4 =