بوتاکس کف دست

بوتاکس کف دست

بوتاکس کف دست

اکثر افراد استفاده از بوتاکس را در زیبایی می دانند. ولی با افزایش و گسترش علم در حوزه پزشکی از بوتاکس برای جلوگیری از تعرق قسمت های مختلف بدن که زیاد است و روش های درمانی دیگر بهبود نیافته، استفاده می شود.

تعرق زیاد در کف دست، پا و زیر بغل برای افراد مشکلاتی را ایجاد کرده است. از جمله این مشکلات به روابط اجتماعی و شغلی می توان اشاره کرد. برای درمان این تعرق به افراد بسته به میزان عرق کردن هر کدام از اعضای ذکر شده بدن داروهایی تجویز می شود. اما متاسفانه با همکاری بیمار و پزشک، درمان دارویی پاسخ گو نیست و یا درمان با پیچیدگی و هزینه های زیاد همراه است. پس می توان بوتاکس را به عنوان یک راه درمان پیشنهاد کرد.

درمان تعریق کف دست

بیماری تعرق زیاد، یک بیماری با زمینه ارثی است. که تعرق در کف دست، کف پا و زیر بغل شایع ترین آن هاست. برای درمان تعرق زیاد روش های درمانی زیادی پیشنهاد می شود که در ادامه به توضیح ۴ مورد از آن ها می پردازیم.

به تعریق زیاد کف دست، کف پا و زیر بغل در پزشکی هیپرهیدروزیس گفته می شود. این بیماری موضعی بوده و برخی آن را با بیماری های تیروئید اشتباه می گیرند. تعرق زیاد تنها در یک قسمت خاص از بدن اتفاق می افتد ولی تیروئید باعث عرق کردن تمام بدن می شود. اگر کودکان به تعرق زیاد دچار شده باشند با افزایش سن برطرف می شود، ولی در بعضی از افراد این روند تعرق تغییر نمی کند و زیاد می باشد. لازم به ذکر است که این بیماری در افراد با استرس زیاد ، افزایش می یابد.

برای درمان تعرق زیاد داروهای خوراکی نمی توان تجویز کرد. زیرا عوارض آن بر روی قسمت های دیگر بدن نمایان می شود. بهمین منظور برای درمان معمولا از داروهای دارای آلومینیوم کلراید استفاده می شود که موضعی بوده و بر روی پوست استفاده می شود.

در صورتی که فرد با استفاده از دارو های دارای آلومینیوم کلراید بهبود پیدا نکرد، باید از روش دیگر به نام lontophoresis استفاده کرد. در این روش با گذراندن جریان برق (الکتریسیته) از پوست، غدد عرق در کف دست را تحریک می کنند. این روش درمان طی چند جلسه نتیجه خواهد داد.

روش دیگری برای درمان تعریق کف دست پیشنهاد می شود که در صورتی که فرد با روش های درمانی قبل، بهبود نیابد می تواند از تزریق بوتاکس به کف دست استفاده کند. در کلینیک مروارید متخصصان همواره می توانند بیمار را در خصوص این روش درمانی راهنمایی کنند. با تزریق بوتاکس به کف دست، حداقل ۶ ماه تعرق متوقف می شود.

روش آخر برای درمان جراحی سمپاتکتومی ‌و برداشت غدد عرق درناحیه زیر بغل می باشد که معمولا این روش پیشنهاد نمی شود.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در کلینیک مروارید و زیر نظر بهترین متخصصان انجام می شود. برای تزریق زمان بسیار کمی لازم است. بعد از تزریق هیچ گونه محدودیتی در انجام فعالیت های روزانه وجود ندارد. فقط بلافاصله بعد از تزریق نباید به انجام فعالیت های سنگین پرداخت.

نحوه انجام تزریق بوتاکس

برای انجام تزریق از یک سوزن بسیار ریز استفاده می شود تا میزان بسیار کمی هم از بوتاکس  در زیر پوست تزریق شود. این تزریق به تمام قسمت هایی که تعرق دارد، انجام می شود. تعداد تزریق بوتاکس، به ازریابی پزشک برای درمان ناحیه مورد نیاز بستگی دارد. برای تزریق بوتاکس پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس به کف دست، از خوردن غذاهای چربی اجتناب کنید. همچنین  از خوردن بروکلی، مارچوبه، پیاز سفید، سیر، کاری و قهوه خودداری شود. الکل مصرف نکنید. گیاهان برگ دار مصرف کنید. برای دیدن نتیجه بهتر ورزش های سبک انجام دهید.

بر خی از خدمات کلینیک مروارید
لاغری با لیپوماتیک
جوانسازی صورت
  کاشت مو
لیزر موهای زائد

راه های تماس با کلینیک
ایران – اهواز
منطقه زیتون کارمندی – فلکه چیتا – نبش خیابان فردوس
۰۶۱۳۴۴۴۹۲۸۲-۳

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

9 + دوازده =