اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

مراقبت های قبل از عمل لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک همانند مابقی جراحی ها نیاز دارد تا مراقبت هایی را انجام داد و رعایت نمود. برخی از این مراقبت ها قبل از لیپوماتیک است و برخی

دیگر بعد از آن.

تمامی این اقدامات صرفا برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب بوده و عبارتند از :

انجام بررسي هاي  لازم

سونوگرافی 

قبل از آن که لیپوماتیک انجام دهید با تجویز پزشک باید سونوگرافی انجام دهید. انجام سونوگرافی برای خانم هایی که سابقه بارداری دارند، ینز اجباری بود و همچنین می توان فتق ناف را می توان تشخیص داد.

انجام آزمایش های خون و انعقاد خون، باید قبل از جراحی لیپوماتیک انجام شود.

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک تفاوت های بسیاری دارند، برای انجام هر یک باید شرایط خاصی داشت تا بتوان انجام داد. برای انجام هر یک از این موارد نیاز است تا با متخصصان کلینیک زیبایی مروارید مشورت نموده و راهنمایی بخواهید. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با  ۰۶۱۳۴۴۴۹۲۸۲ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در  کانال تلگرام  و  اینستاگرام  دنبال کنید.

تست آزمایش خون

انجام تست آزمایش خون در افرادی که سابقه فشار خون دارند، اجباری است زیرا باید بتوان فشار خون را در حین مل لیپوماتیک کنترل نمود.

دیابت

افرادی که مبتلا به دیابت هستند باید تحت نظر متخصص و با کنترل قند خون این جراحی را انجام دهند.

ناشتا نرورید!!!!!!!

از بهترین ویژگی های لیپوماتیک این است که نیازی نیست، ناشتا بروید و بعد از صرف یک صبحانه سبک می توانید اقدام به لیپوماتیک نمایید.

عدم مصرف برخی از داروها

۵ روز قبل از انجام جراحی، باید برخی از دارو ها را مانند آسپرین، ایبوبروفن، داروهای ضد التهاب، ویتامین ها به خصوص ویتامین E و امگا۳ را نباید مصرف نمود.

همچنین افرادی که به بیماری های خاصی مانند بیماری های قلبی و مغزی، داروی وارفارین مصرف می کنند، باید قبل از انجام لیپوماتیک حتما با پزشک خود مشورت نمایند. تا داروی وارفارین را به مدت ۲ الی ۳ روز قطع کرده و داروی جایگزین مصرف نمایند.

اقدامات لازم صبح روز عمل

۱- بیمار باید قبل از آن که به کلینیک زیبایی مراجعه نماید، باید دوش بگیرد.

۲- صرف صبحانه سبک توصیه می شود.

۳- حضور به موقع در کلینیک در روز عمل بسیار مهم است.

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک دقیقا بعد از انجام این عمل شروع می شود و باید به تمامی توصیه و مراقبت هایی که می گوید انجام دهید تا از نتیجه این عمل رضایت کامل داشته باشید. برخی از مراقبت هایی که توسط متخصان کلینیک مروارید ذکر می شود، عبارتند از :

تزریق سرم به بیمار

بلافاصله بعد از تمام شده عمل لیپوماتیک، به دلیل آن که مایعات بدن کاهش پیدا می کند، سرم تزریق می شود. میزان سزم تزریقی بین ۲ الی ۳ لیتر می باشد. بعد از اتمام سرم، اجازه ترخیص توسط پزشک صادر می شود که با توجه به شرایط فیزیکی بیمار است.

بعد از لیپوماتیک، حتما پیاده روی کنید!

بسیار مهم است که فرد بعد از لیپوماتیک حتما پیاده روی داشته باشد و بتواند بعد از گذتش ۲۴ ساعت به راحتی راه برود. همچنین از استراحت کردن طولانی مدتباید اجتناب کند.

به میزان زیاد مایعات بنوشید!

افرادی که لیپوماتیک انجام می دهند، باید به طور مرتب باید قدم بزند و مصرف آب و مایعات انجام دهد. میزان مایعات مصرفی را دکتر مشخص می کند. زیرا این میزان با توجه به منطقه و میزان چربی تخلیه شده تعیین می شود. مثلا در افرادی که لیپوماتیک شکم و پهلو انجام داده اند، باید بین ۴ تا ۵ لیتر اب مصرف نمایند.

علت استفاده از مایعات این است که به دلیل این جراحی بدن دچار کمبود آب شدید می شود.

تعویض پانسمان

دلیل آن که باید پانسمان و گاز های جای لیپوماتیک باید به طور مرتب عوض شود این است که ممکن است نیاز به تغییر ۳ الی ۴ بار تعویض شود. نحوه تعویض پانسمان به یک همراه بیمار آموزش می دهد.

نحوه تعویض پانسمان

در زمان مراجعه به پزشک، باید با یک همراه رفت تا نحوه تعویض پانسمان آشنا شود. پس از آن که پانسمان های قبلی برداشته می شود، خون اب هایی که زیر پوست باشد باید تخلیه شود. بعد از زدن آنتی بیوتیک تجویزی پانسمان ها بسته می شود.

استفاده از گن

بعد از لیپوماتیک باید از گن های مخصوص استفاده شود و مدت استفاده از گن ها چیزی حدود ۲ می باشد. باید گن ها را در هر زمان و شرایطی پوشید.

مصرف آنتی بیوتیک

لازم است که دارو ها و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید. پس از عمل تخلیه چربی، این داروها به همراه مسکن های لازم برای پیشگیری از التهاب و تسکین درد، تجویز می شود.

ویزیت اول پس از لیپوماتیک

بیمار باید بعد از گذشت ۲۴ ساعت از انجام لیپوماتیک برای ویزیت اولیه به کلینیک زیبایی مروارید مراجعه نماید.

مقالات مرتبط

لیپوساکشن

لاغری با لیپوماتیک 

لیپوساکشن ران 

لیپوماتیک بازو 

لیپولیزر  چیست

راه های تماس با کلینیک
ایران – اهواز
منطقه زیتون کارمندی – فلکه چیتا – نبش خیابان فردوس
۰۶۱۳۴۴۴۹۲۸۲-۳

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

یک × 5 =