سبک خودرا انتخاب کنبد

طرح بندی خودرا انتخاب کبنید

طرح رنگی

از بین بردن جای اسکار

از بین بردن جای اسکار

اسکار برگرفته از واژه انگلیسی Scar به معنای جای زخم است. جوشگاه یا جای اسکار در حقیقت محل جوش خوردن جای زخم است، که بافت های آسیب دیده ی زخم بطور کلی بازسازی نشده اند و بافت همبند در جای آن ها قرار گرفته باشد. جای اسکار باعث کاهش اعتماد به نفس بیمار می شود، همچنین ممکن است همان اتفاق را مجددا برای بیمار تداعی نماید. لذا از بین بردن جای اسکار  می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی بیمار داشته باشد. در کلینیک مروارید با استفاده از روش های مختلف اقدام به کاهش جای اسکار می نمایند.

از بین بردن جای اسکار

روش های ترمیم جای اسکار عبارتند از:

یک نوع ترمیم جای اسکار است که در آن برای پر کردن جای زخم از سایر نقاط بدن استفاده می شود. لذا سوراخی در یک ناحیه از پوست ایجاد شده، که از آن سوراخ در برداشتن جای زخم استفاده می شود. سپس یک تکه از پوست سالم بدن در جای زخم قرار می گیرد. شایان ذکر است که اگر این کار بصورت کامل جای زخم را نپوشاند به میزان قابل توجهی باعث کاهش دید جای اسکار می شود.

  • جراحی پیوند پوست

همانطور که از اسم این روش پیداست در این روش پزشک متخصص یک ناحیه پوست سالم از بدن را در نظر گرفته و آن را به ناحیه آسیب دیده پیوند می زند. در این عمل پزشک متخصص باید مهارت و دقت کافی در انتخاب پوست پیوندی را داشته باشد، چرا که ممکن است پوست پیوندی تطابق رنگی با ناحیه آسیب دیده را نداشته باشد. لذا در این حالت پیوند پوست نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

  • زد پلاستی و ترمیم بافت

در این روش جای زخم با عمل جراحی از طریق برش پوست اطراف برداشته شده و زخم حالت سه ضلعی کوچک یا زد شکل پیدا می کند. در این روش پزشک از شیوه های درمانی مناسب برای از بین بردن جای اسکار استفاده می نماید. در حقیقت روش زد پلاستی فشار وارد بر جای زخم را کاهش داده و باعث انقباض جای زخم می شود.

  • گسترش بافت یا لیفت

در این روش از یک بالون کوچک در زیر ناحیه پوست سالم، نزدیک بافت پوست سالم قرار گرفته می شود. بالون با محلول آب و نمک پر شده و حالت لیفت ایجاد می کند. سپس بعد از چند ماه، هنگامی که پوست به میزان کافی لیفت شد، بالون از زیر پوست بیمار خارج می شود. سپس جای اسکار با عمل جراحی برداشته شده و پوست کشش یافته روی ناحیه درگیر شده، کشیده می شود و لبه ها به هم دوخته می شوند. با این روش جای اسکار تقریبا غیر قابل مشاهده خواهد شد.

منبع:https://tajmeeli.com

بر خی از خدمات کلینیک مروارید
لاغری با لیپوماتیک
جوانسازی صورت
  کاشت مو
لیزر موهای زائد

راه های تماس با کلینیک
ایران – اهواز
منطقه زیتون کارمندی – فلکه چیتا – نبش خیابان فردوس
۰۶۱۳۴۴۴۹۲۸۲-۳

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

اطلاعات نویسنده

morvarid

هیچ نظری وجود ندارد

ارسال دیدگاه

15 + 14 =